Shashel®

Жук шкіроїд та моль

Жук шкіроїд (кожеед)

Це сімейство Dermestidae з 600 видів різних жуків. Вони отримали свою назву через особливість харчування — вони харчуються останками тварин, пір'ям, вовною, шкірою, хутром та іншими органічними матеріалами. Тобто є некробіонтами — основними шкідниками запасів та предметів, що містять речовини тваринного походження. Жуки шкіроїди часто перебувають у близькості від їжі тварин чи місцях, де зберігаються природні матеріали, такі як музейні експонати, хутряні вироби, килими тощо.

У побуті жуки шкіроїди можуть бути шкідниками, тому що вони здатні завдавати шкоди домашнім товарам, що містять натуральні матеріали.

Але в природі мають важливу роль і є санітарами — утилізаторами, які допомагають розкладати органічні матеріали, такі як останки тварин. Вони відіграють роль в природних циклах розкладання, переробляючи органіку і повертаючи її в грунт.

Особливість їх життя — люблять сухе середовище і вибирають висохлі трупи тварин, гнізда птахів. Варто зазначити, що безпосередню загрозу завдає личинка. Доросла комаха імаго є афагом, тобто не харчується. Розміри до 12 мм.
Нас цікавить музейний кожеєд, також відомий як антреніус (Anthrenus museorum). Цей вид часто завдає шкоди музейним експонатам, мистецтву, історичним артефактам та іншим цінним речам.
Музейні шкіроїди харчуються різноманітними органічними матеріалами, такими як:

Штучні матеріали тваринного походження: До кормової бази музейних шкіроїдів належать такі матеріали , як шовк, бавовна, льон, папір та інші тканини та матеріали, що використовуються у створенні живопису, меблів, текстильних виробів та інших художніх та ремісничих виробів.

Вовна і хутро: Музейні шкіроїди можуть завдавати шкоди хутряним виробам, вовняному одягу, а також іншим предметам, що містять шерсть і хутро.

Вони можуть також атакувати пір'я, що робить їх потенційно небезпечними для історичних шат з пір'ям і подібних експонатів.

Шкіра: Музейні шкіри можуть пошкодити вироби зі шкіри та шкіряні предмети, включаючи взуття, сумки та меблі.
Отже, шкіроїд це - велика проблема для пергаменту і пергаментних палітурок книг, таксидермічних опудал, мисливських трофеїв.

Так само у таксидермічних опудалах може з'являтися ще одна проблема - моль

Група комах із понад 15 тисяч видів загону лускокрилих (Lepidoptera). Ведучих переважно сутінковий чи нічний спосіб життя. Багато хто - кератофаги, тобто харчуються речовинами тваринного походження: шкірою, волоссям, вовною, роговими речовинами. Є характерний життєвий цикл , який включає яйця, гусениць, лялечок та дорослих особин. Часто віддають перевагу темним і маловідвідуваним місцям, де можуть вільно харчуватися і швидко розмножуватися. Шкоду завдає гусениця.

Міль починає розмножуватися і руйнувати матеріали , що використовуються в утеплювачі між стінами будинків або будівель. Це стосується і міжвінцевого утеплювача (ущільнювача), який часто складається з органічних матеріалів, таких як деревне волокно, целюлоза, льон, джут, вовна тощо, які можуть надати живильне середовище для комах.

Найгірше коли утеплювач прихований, наприклад, гіпсокартоном, що дуже заважає боротьбі з нею. Моль може проникнути в структуру будівлі через дрібні щілини, тріщини або отвори, а потім розмножуватися і харчуватися утеплювачем. Це може призвести до руйнування матеріалів та послаблення теплоізоляції, що врешті-решт вплине на ефективність утеплення та теплоізоляції будинку. Та й велика кількість комах у приміщенні не потішить господарів.
Як позбавитися від жука шкіроїду або від молі в утеплювачі безпечно?
Через свою здатність харчуватися різноманітними матеріалами, музейні шкіроїди можуть стати серйозним шкідником для колекцій музеїв, архівів та приватних зібрань. Найчастіше для боротьби з ним використовують отрутохімікати, наприклад пари 40% формаліну, що є досить токсичним способом.

Безперечною перевагою мікрохвильового Shashel® є вплив безпосередньо на шкідника, що містить велику кількість води. Мікрохвилі точково знищать шкіроїда всередині опудала або моль всередині утеплювача в стіні, навіть не маючи фізичного доступу і без впливу на довкілля.
Google Review Widget
Захистіть Свій Дім Зараз
Мікрохвильове обладнання Shashel® для знищення ксилофагів
Ми працюємо, щоб зробити Ваш сон тихим, а будинок міцним.
Video of getting rid of woodworms
МИ ЗАВЖДИ ВІДКРИТІ ДО СПІЛКУВАННЯ
info@shashel.eu

tel:+38 (099) 702 48 88
Україна
Харків
пр. Тракторобудівників, 57

tel:+49 (178) 863 22 95
Deutschland
© All Rights Reserved. Shashel®.

А насмішкуватий жучок-деревоточець повільно, але зло точив отримані у спадок від діда меблі, точив, гладал, пожирав, наче годинник, що пожирає час...© Алвіш Редол
Переглядаючи наш сайт, Ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.
OK
Close
Do you have any questions? Contact us!
I agree to the Terms of Service