Shashel®

Жуки Деревоточці

Жук Деревоточець - пожирач дерев'яних будинків, крокв, балок, меблів. Знищувати деревину він може навіть взимку в будинку, що опалюється. Опишемо ознаки зараження та гарантовану стерилізацію. НВЧ удар по шкіднику.

Види та спосіб життя

Деревоточець, перебуваючи всередині колоди, розвивається і гризе крохмалевмісну частину. Присутність виявляється, коли з'являються дорослі імаго залишаючи за собою дірочки та купки пилу. Діаметр від 0,7 до 3,2 мм залежить від виду. Самки відкладаючи яйця, повторно заражають будматеріал, продовжуючи цикл протягом кількох поколінь, доки з'їдять все. Дерева можуть мати природний імунітет - дуже низький вміст крохмалю.
види шашелі
Види та опис деревоточців

Жук вусач

Вусач (Cerambycidae, також відомий як longhorn beetle) - дуже велика родина, з надзвичайно довгими вусами, які довші за тіло статевозрілої комахи. Цікавий факт - наукова назва з грецької міфології: після суперечки з німфами пастух Керамбос був перетворений на великого жучка з великими рогами-вусиками.

Жук годинникар

Xestobium rufovillosum. Дорослий має розмір 7 міліметрів у довжину, а личинки до 11. Створюють звуки, що тикають, які можна почути з крокв, балок у тиху погоду. Асоціюються з годинником, що відмірює час до смерті. Звук справді вкрай неприємний. Перетравлює целюлозу за допомогою ферментів, за умови, що вже відбувся попередній грибковий розпад.

Меблевий точильник

Anobium punctatum. На личинковій стадії харчується ксилемою. Дорослий Anobium punctatum розміром 2.7-4.5 мм. Мають коричневі еліпсоподібні тіла з грудкою, що нагадують каптур.

Розпізнавання шкідників деревини: вичерпний посібник з ідентифікації та боротьби

Ознаки ураження деревини шкідниками

  • Деревне борошно або деревна стружка: залишки, які утворюються деревними шкідниками, коли вони поїдають деревину.
  • Ослаблення деревини: ознаки структурного пошкодження та гниття деревини.
  • Отвори, які утворюються, коли дорослі комахи залишають деревину.
  • Наявність комах: видима присутність комах або їх личинок у деревині.

Своєчасне виявлення деревних шкідників і боротьба з ними мають вирішальне значення для запобігання структурним пошкодженням дерев'яних конструкцій. Завдяки регулярним перевіркам, профілактиці та, якщо необхідно, боротьбі зі шкідниками, можна ефективно контролювати шкідників деревини та боротися з ними в довгостроковій перспективі.
Важливо знати !!!
Імаго не їдять взагалі – тільки розмножуються.
Самка відкладає яйцекладку в тріщини колоди або ж вихідні отвори. Виводяться через три тижні, з кожного яйця виходить 1 міліметрова вершково-біла C-подібна личинка. Три-чотири роки гризуть ксилему, виростаючи до 0,7 см. Коли підходить термін, наближаються до поверхні і перетворюються на лялечку (до 8 тижнів). Після, залишають житло, утворюючи дірочку від 1 до 1,5 мм і прокидаючи дерев'яний пил - перші видимі ознаки зараження. Харчується заболонню, це легко побачити в конструкціях, де одна частина лісоматеріалу може бути сильно атакована, а сусідня залишена майже недоторканою. Залежно від того, чи зроблений він із серцевини або оболоні. Будівельні норми кажуть, що деревина з підкоренням понад 25% не може використовуватись.
Гусень деревоїда

Способи знищення

Дерево - найпопулярніший матеріал і пояснюється це не лише його практичністю, міцністю, естетикою, а й екологічністю. Дерев'яний зруб деревоточцю до смаку теж.
Для боротьби намагаються застосовувати "народний засіб" - від оцту до формальдегіду, але стикаються з проблемою - деревина не просочується так глибоко як треба (всього 1-2 мм). Щось із цього не є небезпечним для людини, але багато що отруювало життя в будинку остаточно.
У старих радянських ГОСТах прописано як позбутися деревоточця - вирізати ушкоджену частину та спалити! Будматеріал навіть зі старими червоточинами вибраковувався - діловим уже не міг рахуватися.
Сучасні препарати різні за застосуванням, дією, токсичністю, але їх поєднує одне – не дати відкласти яйця! Є кілька підводних каменів. Складність у тому, що обробка потрібна раз на кілька років – ніщо не вічне; звикання комах до них, природа бореться також; найголовніше, ксилофаги не відкладають яйця на поверхні – потрібні затишні місця – тріщини, кути, червоточини – де обробити фізично неможливо!
Аерозольні інсектицидні спреї вбивають шкідників лише на поверхні, але не гризучих гусенів усередині лісу. Результат дасть різке! проморожування зараженої деревини або нагрівання до 55-60°C.
Можна впливати низькою температурою – різко заморозити. Діяти треба швидко, інакше личинка піде в зимову сплячку подібно до мух, коли потеплішає - продовжить свою справу. Навіть міцні морози не шкодять їм, адже теплопровідність і теплоємність деревини дає достатньо часу. Знищити короїда можна ще й за допомогою нагрівання до критичних температур. Можна огорнути куполом будинок з усіх боків і прогрівати кілька діб тепловими гарматами – це дуже клопіт та дорого.
У результаті вся боротьба з термітом звелася до попередження, починаючи з лісу, коли намагалися мінімізувати зараження, якісного сушіння в теплових камерах та обов'язкової профілактичної інсектицидної обробки.

Що робити, якщо завівся деревоточець?
Мікрохвильове обладнання ідеально підходить для дерев'яних будинків, антикварних, реставраційних майстерень. Знищення відбувається блискавично, без отруйних слідів, безпечне для оператора. Мікрохвильова енергія впливають відразу на личинки, що містять до 97% вологи, які моментально закипають, плюс відбувається рівномірний прогрів навколишнього матеріалу до температури вище 55-60 гр., Достатньо щоб позбавитися від яйця, до дорослої комахи. У кожному зрубі має бути НВЧ випромінювач. Не чекаючи зараження всієї будови обнулюється чисельність. Господар завжди знає локацію, насамперед обробляє "інфіковані" місця. Слід зазначити, що обладнання відмінно контролює вологість деревини, чудово справляється з пліснявою, яка часто є супутником шкідника.
Google Review Widget
Захистіть Свій Дім Зараз
Мікрохвильове обладнання Shashel® для знищення ксилофагів
Ми працюємо, щоб зробити Ваш сон тихим, а будинок міцним.
Video of getting rid of woodworms
МИ ЗАВЖДИ ВІДКРИТІ ДО СПІЛКУВАННЯ
info@shashel.eu

tel:+38 (099) 702 48 88
Україна
Харків
пр. Тракторобудівників, 57

tel:+49 (178) 863 22 95
Deutschland
© All Rights Reserved. Shashel®.

А насмішкуватий жучок-деревоточець повільно, але зло точив отримані у спадок від діда меблі, точив, гладал, пожирав, наче годинник, що пожирає час...© Алвіш Редол
Переглядаючи наш сайт, Ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.
OK
Close
Do you have any questions? Contact us!
I agree to the Terms of Service