Shashel®

Методи знищення шашеля та короїда

Людині важко існувати в гармонії з рослинами та тваринами. Особливо, складно вжитися в одному будинку з комахами-деревоточцями. Так ось захист деревини від цих шкідників потрібний обов'язково.

Шашель у дерев'яному будинку

Це дуже поширена проблема з якою стикаються більшість власників. Але є кілька способів обмежити шкідливій вплив та гарантувати довге життя будівлі. Каркасний або з клеєного бруса будинок; лазня чи сауна з оциліндрованої колоди також схильні до руйнівного впливу. Обумовлено це лише тим, що деревина є їжею для цих комах.

По-перше, треба відзначити якість деревини. Сухостій не можна використовувати, майже завжди він вже заселений деревоточцем! Ліс повинен бути тільки живий та не поражений шкідниками - цвіль чи червоточини є неприпустимими. При будуванні потрібен ретельний контроль за сировиною.

По-друге, сушка колод повинна бути у спеціалізованих камерах з дотриманням усіх технологічних процесів. Вона забезпечує повну стерильність лісоматеріалу. Часто сушка колод природним шляхом і є першою ланкою до зараження короїдом. Імпрегнація теж має місце, як найдосконаліший спосіб обробки деревини перед будуванням, але і найкоштовніший.

Наступний крок - обробка біозахистом. Це різноманітні хімічні профілактичні засоби проти шкідників деревини. Їх ціль завадити появленню короїда та цвілі у вже готовому матеріалу. Діють вони на поверхні і не проникають в глиб. Тому якщо завівся деревоїд ці засобі вже не допоможуть.

Також бувають помилки при будівництві. Недостатній гідрозахист нижніх вінців призведе до перезволоження колод, і будьте певні такий як деревоточець-вусач обов'язково поселить своїх діток. Великі товсті личинки будуть гризти деревину доки не з'їдять все. Теж стосується і вбиралень, і ванних кімнат, де підвищена вологість та недостатня вентиляція зроблять для шашеля ідеальні умови.

Найчастіше дерев'яні будинки мають каміни і тут криється небезпека, але не тільки від вогню, а від занесених колод для топки. Старі дрова є відмінним переносником шашелю. Личинка не переповзе, але в теплому приміщенні після лялькування з'явитися доросла комаха-імаго, яка відкладе яйця вже де захоче у домі. Тому ніколи не зберігайте дрова в будинку! Бажано тримати їх якнайдалі.
Не варто забувати і про природне зараження!
Адже самка комахи в пошуках їжі і житла для свого потомства може пролетіти багато кілометрів. Вона може прилетіти і з найближчого лісу, та із сусідських дров або з іншого дерев'яного будинку. Перші місця зараження це будуть отвори вікон і дверей. Їхнє життя вкрай коротке і по суті спрямоване лише на швидку кладку яєць. Дорослі комахи деревину не їдять та ходи не роблять, а відкладають яйця в тріщини у колодах або у старі ходи. Якщо будинок житловий і опалюється, то зазвичай шашель буде з внутрішньої теплої (у холодну пору року) сторони, де він може розвиватися цілий рік і буде не рідкість зустріти в такому будинку взимку жуків деревоточців.
Цей процес нескінченний і ігнорувати його не можна.
Як виглядає гусень

Як визначити зараження?

Є прямі та непрямі ознаки зараження шашелем. - Це наявність мертвих жуків на підвіконнях та підлогах будинку. - Дерев'яне борошно на підлозі біля стін або між вінцями. - Різні дірочки в колодах або зигзагоподібні ходи. Варто відзначити в даному випадку треба дивитися і на свіжість цих ходів. І найголовніший, але не обов'язковий це шкрябаючи звуки, хрускіт від стін. Деревоточці зазвичай нічні комахи і вночі їх чути ще краще. Ось ці місця треба відзначати для подальшої першочергової обробки.
Як звучить шашель

Шашіль у кроквах.

Кожна людина хоче бути господарем у власному будинку. І пристрій даху часто робиться шляхом дерев'яної кроквяної системи, яка буває дуже ласою для нового недбайливого господаря горища – Шашеля. Теплі горищні приміщення з безліччю деревини роблять майже ідеальні умови для них круглий рік. Закінчується це сумно: дах, кроквяна система з часом втрачають міцність, під власною вагою прогинається, герметичність порушується і, якщо цей процес вчасно не виявити і не зупинити - дах обрушиться.

Під час будівництва треба стежити за якістю використовуваного лісу, обробкою превентивним вогне-біо- захистом, яку, до речі, треба повторювати кожні кілька років інакше лиха не оминути. Заміна крокв, і всього даху дуже недешевий процес. Який краще попередити.
Шашель в балках та кроквах

Шкідник у міжповерхових перекриттях та паркеті.

Міжповерхові перекриття є важливою частиною конструкції будівель, забезпечуючи міцність та підтримку вертикальних навантажень.
Вони часто влаштовані за допомогою дерев'яних балок чи лагів. Які часто приховані за чорновим підпілом. Зашиті ДСП, OSB або просто дошками. Усередині буде паро- звуко- теплоізоляційний матеріал. Зверху можна побачити паркет. Цілий рік тепле і сите місце для дерева!

Лікування деревини може бути пов'язане з частковим або повним розбором конструкції та навіть заміною елементів. Особливо дорого може обійтися заміна несучих конструкцій. Це буде вкрай неприємною ситуацією в будинку, що вже експлуатується.
Заражені дошки

Шашіль у меблях та музейних експонатах

Стара суха деревина уражається жуком точильником, тому велика небезпека є для предметів меблів та антикваріату. Часті випадки зараження та дерев'яних ікон.
Для меблів це проблема руйнування та ослаблення конструкції, утворення тріщин та зміна форми. Меблі та музейні експонати мають часто історичну та художню цінність. Зараження шашелем може призвести до непоправних пошкоджень та втрати цих цінностей, включаючи оригінальні декоративні елементи та деталі.

Навіть книги можуть бути знищені.
Шашель в мебелі

Як знищити та позбутися шашелю?

Ці шкідники запросто можуть зруйнувати цілі будівлі, що вже говорити про перетворення меблів на потерть. Боротьба з деревними шкідниками відбувається такими методами:
  • хімічні - обробка різними органічними або неорганічними хімічними речовинами, що перебувають як у твердому, зрідженому стані або просто газоподібному;
  • термічні- знищення комах впливом як високих температур, і знижених;
  • свч метод боротьби з жуками деревоточцями

Величезна різноманітність та постійні інновації в галузі отрутохімікатів призвели до того, що комахи стали несприйнятливими до отрути. Використання хімії швидше за все призведе до: появи імунітету у деревоточців до інсектицидів, і варто відзначити, що хімія ефективна тільки в поверхневих шарах дерева. Старі стандарти підтверджують, що немає ефективного препарату для боротьби з шашелем. Дотримуючись їх вказівок, уражену цвіллю-грибком або жуком-короїдом ділянку дерева в конструкції треба вирізати і потім спалити, а на місце вирізаного вставити новий з металу протез.

Дезінсекція газом - це досить тривала і недешева операція, що вимагає ретельної та копіткої підготовки та захисту робітників, що займаються нею. До речі, цю процедуру можна проводити тільки при відповідній температурі навколишнього середовища, і значить, газова дезінсекція неможлива взимку, в міжсезоння і просто в будинках, що погано опалюються. Знову ж таки не дає 100% результату.

Варто додати, що такі хімікати просто дуже токсичні для нас - людей і теплокровних тварин.
Звернемося до сучасних DIN стандартів та термічних способів боротьби з короїдом.
У свою чергу термічний метод теж вкрай нелегкий, а при необхідності дезінсекції всього будинку зовсім технічно складний, адже таку велику температуру, потрібну для знищення древоточців (56° С гр) не вдасться створити у всіх частинах будівлі та по товщині дерева одночасно. І все таки? Втручання людини в природу призводить до жахливих наслідків для флори та фауни, зрештою, для самої людини. Завдяки цьому було створено та впроваджено новий метод боротьби з шашелем.

Мікрохвилі - це найнадійніший захист деревини від шкідників.
НВЧ метод боротьби з короїдом та іншими деревоточцями дає можливість успішно боротися з жуками та взимку при низьких температурах та знищує всіх непроханих гостей за відсутності будь-якої шкоди для лісоматеріалів та простору навколо. На відміну від звичайних термічних методів мікрохвильове поле впливають безпосередньо і тільки на оброблюваний матеріал і не нагрівають навколишнє повітря. Пристрої, що генерують електромагнітні хвилі, збуджують вібрації молекул води як у комах, так і в деревині. Рух, коливання молекул, отже теплова енергія. І через це дерево прогрівається до необхідної нам температури в 56° С, достатньої для загибелі ксилофагів (шкідники деревини - шашель, короїд та ін. деревоточці). Процеси прогрівання матеріалів мікрохвильовим полем краще відбуваються там, де просто більше молекул води. Живі організми (комахи як у нас) містять 70-90% води і, перебуваючи в НВЧ полі, нагріваються значно інтенсивніше, ніж те дерево, в якому вони раніше розвивалися, що і є абсолютною гарантією швидкого і повного знищення.
Спрямована дія НВЧ поля, так само висока мобільність нашого обладнання дають 100% ефективність апаратури. Мікрохвилі також нешкідливі для навколишнього середовища, а значить, при роботі установки можна не проводити «виселення» з будівлі людей та домашніх тварин.
Не проблема, якщо колоди покриті лаком чи фарбою.
Утеплювачі такі як пінопласт або мінеральна вата, є радіопрозорими матеріалами та не впливають на якість обробки.
Якщо має місце підвищена вологість, то НВЧ Shashel® так само усуне її. Дбайливо підсушить до прийнятних значень. Невеликі габаритні розміри при максимальній площі обробки зроблять
процедуру легкою та швидкою. Для мікрохвиль не важливо де завелася комаха, достатньо поставити навпроти зараженого місця та включити всього на декілька хвилин, за цей час у колоді не залишиться жодного живої істоти. Буде висушена так само грибниця цвілі, яка часто буває в симбіозі з деякими видами короїдів. Шашель буде знищен миттєво.
Сюди треба віднести і всілякі пластмаси, скло, глина або кераміка, тощо, все це не завада . Як та електричні дроти, які достатньо просто знеструмити і тільки в тих випадках, коли вони потрапляють в зону обробки безпосередньо під випромінювачем. Глибина проникнення НВЧ поля варіюється від таких факторів як вологість, порода деревини і навіть від спрямованості волокон і може досягати 25 см. А якщо дикий зруб з колодами великих розмірів? У поодиноких та виняткових випадках може бути потрібна двостороння обробка, але треба
сказати, що серцевину не їдять і колоди в 50-60 см успішно знезаражуються.

Пристрої відрізняються високоякісними промисловими комплектуючими, випромінювач виконаний із спец. сплавів і правильно розрахований для максимальної ефективності. Дизайн та ергономічність роблять це обладнання легким та простим для кожного домогосподаря.
Google Review Widget
Захистіть Свій Дім Зараз
Мікрохвильове обладнання Shashel® для знищення ксилофагів
Ми працюємо, щоб зробити Ваш сон тихим, а будинок міцним.
Video of getting rid of woodworms
МИ ЗАВЖДИ ВІДКРИТІ ДО СПІЛКУВАННЯ
info@shashel.eu

tel:+38 (099) 702 48 88
Україна
Харків
пр. Тракторобудівників, 57

tel:+49 (178) 863 22 95
Deutschland
© All Rights Reserved. Shashel®.

А насмішкуватий жучок-деревоточець повільно, але зло точив отримані у спадок від діда меблі, точив, гладал, пожирав, наче годинник, що пожирає час...© Алвіш Редол
Переглядаючи наш сайт, Ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.
OK
Close
Do you have any questions? Contact us!
I agree to the Terms of Service